Osuszanie po zalaniu Wrocław

Do zalania może dojść w wyniku różnych wydarzeń. Gwałtowna ulewa, powódź lub awaria wodociągów może narobić sporych problemów. Konieczna jest zdecydowana i natychmiastowa reakcja. Woda w bardzo szybkim tempie rozprzestrzenia się i zwiększa obszar zalania. Jeśli zalanie jest skutkiem awarii instalacji wodnej konieczne jest odcięcie dopływu wody aby nie powiększać obszaru zalania.

Po upewnieniu się że źródło wody zostało odcięte konieczne jest w miarę możliwości pozbycie się wody która nie zdążyła wsiąknąć w podłogę, ściany i inne powierzchnie. Jeśli jest jej niewiele wystarczą wiadra, w przypadku większego zalania konieczne jest wypompowanie wody. Należy zrobić to w miarę możliwości szybko, bowiem z upływem czasu wody wsiąknie więcej zwiększając zakres szkód.

Ostatnim etapem jest pozbycie się wody która zdążyła wsiąknąć w ściany, podłogę, sufit oraz pozostałe powierzchnie w zalanym mieszkaniu. Najefektywniejszym sposobem na wykonanie tego zadania są profesjonalne osuszacze kondensacyjne. W zależności od indywidualnych czynników należy tak dobrać sprzęt, aby proces ten przebiegł poprawnie, a efekt pozostał na długo.

Jeśli zajdzie taka potrzeba warto zastosować dodatkowy sprzęt, przyspieszający osuszanie, taki jak wentylatory czy nagrzewnice. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych urządzeń proces osuszania jest nieuciążliwy, a niebezpieczeństwo wystąpienia szkód wtórnych jest ograniczone. Warto również zaznaczyć że jest to metoda bezinwazyjna (bez konieczności integrowania w strukturę budynku) i wygodna (bez znacznego zwiększania temperatury osuszanych pomieszczeń).

Jeśli mieszkanie jest ubezpieczone, ubezpieczyciel pokrywa koszty wynajmu urządzeń i zużycia prądu. Przygotowujemy wymaganą do tego dokumentację – przeprowadzamy dokładne pomiary wilgotności przed i po osuszeniu i przygotowujemy kosztorys osuszenia.